pátek, 23. února 2018
1:52:35am

Historie

Parta ochotníků navázala na tradici venkovského divadla ve Sloupnici v roce 1992. Tehdy ovšem ještě jako naprosto bezejmenný divadelní soubor Sboru dobrovolných hasičů Horní Sloupnice pod vedením místní učitelky a režisérky Evy Sychrové. Začínali jsme, jak jinak, pohádkami, poté jsme vyzkoušeli i další žánry od situační komedie přes comedii dell arte a parodii (v I. režijním intermezzu vlastními silami) až ke klasice. 

Další etapu v existenci souboru, nyní už pod názvem DOVEDA, předznamenala spolupráce s režisérkou Markétou Světlíkovou. S ní jsme si dali na oťukání opět pohádku, abychom se obloukem přes autorský písničkál, grotesku, muzikál a adaptaci filmového hitu (v II. režijním intermezzu, tentokrát v podání Martina Škeříka) propracovali zpátky k pohádce. 

Samostatnou kapitolou, na kterou nejsme vždy hrdí, jsou vystoupení na našich divadelních plesech. Diváci, kteří si potrpí na kvalitní divadlo, si při více než dvaceti ročnících mohli potrpět třeba u odvážných adaptací Mrazíka, Prodané nevěsty, Zlatovlásky, Labutího jezera, Zlatého kolovratu, Sněhurky a sedmi trpaslíků, Rychlých šípů, u precizní sestavy mažoretek a dalších nevýznamných počinů.